Region Syd

Eslöv, Hörby, Kävlinge, Laholm, Osby, Staffanstorp, Trelleborg, Tollarp, Ystad, Örkelljunga och Helsingborg.

Kontakt

Svenska Bostadsfonden Services AB

Torggatan 4
211 40 Malmö

Kundtjänst

Telefon: 0771-188 223
Telefontid: kl. 08:00-16:00, lunchstängt kl. 12:00-13:00
Mejladress: kundtjanst@sbfbostad.se

Vid akuta ärenden ring : 0771- 12 11 11

Förvaltare

Osby, Trelleborg, Staffanstorp, Kävlinge, Eslöv och Helsingborg
Martin Fors
martin.fors@sbfbostad.se

Hörby, Tollarp, Örkelljunga och Laholm.
Mats Åberg
mats.aberg@sbfbostad.se

Ystad
Henrik Wessberg
henrik.wessberg@sbfbostad.se

Hyresinbetalning

Karin Håkansson
0415- 300 673
Telefontid: helgfri måndag- torsdag kl. 10:00-12.00
karin.hakansson@sbfbostad.se

Uthyrare

Hörby, Tollarp och Laholm
Sabrina Onesti
0415-300 696
Telefontid: helgfri måndag- torsdag kl 09.30-12.00
sabrina.onesti@sbfbostad.se

Ystad, Helsingborg, Staffanstorp, Trelleborg & Eslöv
Henrik Wessberg
0415- 300 671
Telefontid: helgfri måndag-torsdag kl 09.30-12.00
henrik.wessberg@sbfbostad.se

Örkelljunga, Osby, Kävlinge
Jessica Larsson
0415-300 676
Telefontid: helgfri måndag- torsdag kl. 09.30-12.00
jessica.larsson@sbfbostad.se


Regionchef - Förvaltning

Anders Olsson
anders.olsson@sbfbostad.se

Hyresadministrativ chef

Irene Onesti
irene.onesti@svenskabostadsfonden.se

Postadress

Svenska Bostadsfonden Services AB
Torggatan 4
211 40 Malmö